• Biurka Gamingowe - dla wymagających

Biurka Gamingowe

Wraz z postępem technologicznym zmieniły się sposoby spędzania wolnego czasu. Niektóre z nich urosły do rangi hobby, a nawet profesjonalnego zajęcia, czyli pracy. Mowa o grach komputerowych, które zawładnęły sercami wszystkich fanów gier komputerowych. W obecnych czasach gracz to osoba, która może grać w ramach wolnego czasu, ale również, w trakcie swojej pracy np. jako tester. Na całym świecie rozgrywane są międzynarodowe turnieje, w których wygrać można wartościowe, a nawet pieniężne nagrody. Gry komputerowe skupiają swoich fanów w lojalne grupy graczy, które nie raz przemierzają setki i tysiące kilometrów, aby spotkać się i rozegrać wspólną partię. Oprócz odpowiedniego sprzętu technicznego każdy gracz potrzebuje komfortowego miejsca do grania. Najważniejsze dla nich są biurka gamingowe.

Biurka gamingowe - co to jest?

Biurka gamingowe są niezbędnym akcesorium każdego gracza komputerowego. Głównie dlatego, że gracz ustawia na nich swoje całe wyposażenie. Najczęściej jest to klawiatura, mysz i monitor w liczbie jednej, dwóch, a nawet trzech sztuk. Do tego dołączają gamepady, joysticki, głośniki, mikrofon i słuchawki. Nie należy zapominać, że w trakcie gry gracz musi się pożywić i nawodnić, więc biurka gamingowe muszą pomieścić wszystko, czego on potrzebuje. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie jak najwyższego komfortu w trakcie gry. Tak, aby nic związanego ze sprzętem lub rozmieszczeniem akcesoriów, go nie rozpraszało.

Biurka gamingowe - jakie powinny być?

Pytając gracza, co może przyczynić się do osiągnięcia sukcesu w trakcie gry, uzyskamy jasną odpowiedź - skupienie. Oprócz oczywistych kwestii technicznych, skupienie, a zaraz za nim wygoda i komfort są kluczowymi elementami prowadzonych rozgrywek. Przechodząc do pytania, co je gwarantuje, odpowiedź jest również oczywista. Chodzi o dobre biurka gamingowe. Czym powinny się one charakteryzować:

  • Ergonomia: każde biurko musi być odpowiednio duże, szerokie i głębokie, aby pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria, które gracz musi mieć pod ręką. W przeciwnym razie jego gra byłaby znacznie utrudniona, gdyby nie miał łatwego dostępu do gamepada, czy np. mikrofonu. Rozmiar biurka jest kwestią indywidualną i zależy od tego, co dany gracz zamierza na nim umieścić.

  • Wysokość biurka: wybierając biurko, należy wziąć pod uwagę wzrost gracza. Inna wysokość będzie odpowiednia dla nastolatka, a inna dla dorosłej osoby.

  • Wykonanie blatu: każde biurko powinno mieć blat pokryty dobrej jakości materiałem. Jego grubość ma również znaczenie. W naszej ofercie znajdują się produkty o grubości blatu 18 i 22 mm.

  • Organizacja kabli: nieumiejętna organizacja kabli może mocno utrudnić grę. Blat biurka musi być czysty i uporządkowany. Jeśli znajdą się na nim stosy kabli, ruchy myszką będą mocno utrudnione. Tego każdy gracz zdecydowanie unika. Biurka gamingowe ze sklepu Mikon24 mają wbudowany przepust kablowy, który ułatwia ułożenie kabli w praktyczny sposób, czyli tak, aby nie wadziły graczowi.

  • Dodatkowe gniazda: dużym plusem biurek są ułatwienia w postaci wbudowanych gniazd elektrycznych i USB. W ofercie naszego sklepu Mikon24 znajdują się właśnie takie biurka.

  • Design - oprócz tego, że biurka gamingowe muszą gwarantować graczowi wygodę, to powinny także odgrywać rolę atrakcyjnego dodatku w wystroju pokoju gracza. Spędzając dużo czasu w pokojach do gry, dążymy do tego, aby czuć się w nich swobodnie. Wystrój najczęściej nawiązuje do naszych ulubionych postaci lub miejsc, dlatego biurko musi się do niego wpasować i współgrać z innymi akcesoriami znajdującymi się w pokoju.

Biurka gamingowe - różne opcje wyboru

 

W sklepie Mikon24 oferujemy biurka gamingowe w różnych wersjach kolorystycznych. Doskonale rozumiemy, że ten element wyposażenia jest istotny również ze względu na to, jakie efekty wizualne dostarcza. Wobec tego stworzyliśmy różne opcje kolorystyczne blatów do biurek gamingowych. Można wybierać spośród wersji białej, jasno grafitowej, ciemno grafitowej oraz czarnej. Zatem każdy gracz znajdzie odpowiednie dla siebie biurko gamingowe.

  • Parametry