Co zrobić, aby w pokoju dziecka zapanował porządek?

Porozrzucane po pokoju dziecięcym zabawki to koszmar każdego rodzica. Naszym pociechom taki obrazek kojarzy się jedynie z dobrą zabawą. Warto więc udowodnić milusińskim, że frajdę można czerpać nawet wtedy, kiedy w pokoju panuje porządek.

Najlepszym sposobem na to, aby dziecko nauczyło się regularnie sprzątać swój pokój, jest pokazanie mu, że to także może być zabawne zajęcie. W grę wchodzi sprzątanie w rytm muzyki czy też ewentualna nagroda, jeśli rodzic zauważy, że w pomieszczeniu jest czysto bez jego ingerencji. Aby jednak efektywne sprzątanie było możliwe, trzeba najpierw zainwestować w pojemnik na zabawki. Bez niego dziecko może czuć się zagubione, ponieważ jego gadżety nie będą miały swojego stałego miejsca. Niestety ustawianie przedmiotów na półce nie sprawdzi się, ponieważ zwyczajnie nie wygląda to estetycznie. Aby pokój dziecka zawsze prezentował się schludnie, musi znajdować się w nim najlepsza skrzynia na zabawki dopasowana kolorem i wielkością do gustu oraz potrzeb pociechy.

Dlaczego warto zainwestować w pojemnik na zabawki?

Skrzynia na zabawki może być ratunkiem dla niejednego rodzica. Jej obecność w sypialni dziecka umożliwi szybkie i efektywne sprzątanie, w które będzie można pociechę zaangażować. W ten sposób nie tylko uczymy dziecko utrzymywania porządku, ale też odpowiedzialności i sumienności, które są niezbędne w życiu dorosłym oraz nieco wcześniej, kiedy priorytetem człowieka staje się edukacja. Pojemnik na zabawki pomoże także zachować umiar w kupowaniu zabawek. Niektórzy rodzice cały czas zasilają magazyn dziecka o coraz to nowsze gadżety, a nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Dzieci mają tendencje do szybkiego porzucania swoich zabawek, warto więc regularnie sprawdzać, czy w pudełku nie znajduje się zbyt dużo nieużywanych rzeczy. Jeśli wybierzemy skrzynię na zabawki danej wielkości, upewnijmy się, że zmieści ona wszystko. W ten sposób unikniemy niechcianego bałaganu.

Skrzynia na zabawki, idealny mebel i ozdoba pokoju w jednym

Sklepy meblowe oferują wiele pojemników na zabawki, które wyróżniają się swoimi oryginalnymi kolorami. Jeśli jednak wolimy nieco spokojniejsze wyposażenie domu, skrzynia na zabawki może wyglądać również w ten sposób. Najważniejsze, aby była ona dopasowana do wystroju oraz gustu dziecka. Dzięki temu nie tylko będzie ona miejscem, do którego po zabawie chowamy wszystkie porozrzucane rzeczy, ale też stylowym dodatkiem, który sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać świeżo. Spokojne kufry w kolorach drzew będą doskonale prezentować się zarówno w pokoju, gdzie panują stonowane barwy, jak i wśród kolorowych ścian. Dla tych, którzy lubią nieco bardziej wyróżniające się meble powstały pojemniki na zabawki w różnych kolorach. Zielone, żółte, niebieskie i czerwone, w katalogu można znaleźć całą masę ciekawych wzorów. Jeśli lubimy różne kombinacje, możemy postawić na białą skrzynię z kolorową pokrywą lub jasny kufer z ozdobnymi naklejkami w kształcie gwiazdek, lub kropek.

Efektywne sprzątanie z dzieckiem

Niektórzy ludzie twierdzą, że kiedy na świecie zaczynają pojawiać się nasze pociechy, maleją szansę na utrzymanie porządku w domu. Nic bardziej mylnego! Owszem, może być to nieco trudniejsze, szczególnie kiedy pociechy są jeszcze bardzo małe. Po jakimś czasie jednak rodzice znajdują nowy rytm życia i organizują sobie czas na wykonanie wszystkich dotychczasowych obowiązków. Nie uczmy jednak dziecka, że sprzątanie jest powinnością jedynie dorosłych. Od początku warto wpajać pociechom, że sprzątanie jest nieodzowną częścią życia i pokazywać im, że po zabawie należy umieścić wszystkie rzeczy w skrzyni na zabawki. Jeśli przedszkolak ma z tym problem, można razem z nim przejrzeć katalog sklepu internetowego i pozwolić dziecku wybrać pojemnik na zabawki samodzielnie. Jeśli to pociecha dokona wyboru, będzie ona czuła, że produkt należy do niej i sprzątanie po zabawie uzna za jej dalszą część. Jeśli więc nasze dziecko miga się od sprzątania, a tłumaczenie nic nie daje, opłaca się zainwestować w pojemnik na zabawki, który będzie świetnym magazynem oraz dopełnieniem wystroju pokoju dziecięcego.