Czy toaletka w sypialni to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do internetu jest łatwy i możliwy praktycznie wszędzie, ludzie korzystają z portali społecznościowych, szukają inspiracji na stronach internetowych i robią zakupy online.W dobie internetu rozwinęła się dziedzina makijażu jako czegoś, czym mogą zainspirować nie tylko młode pokolenia. Coraz większa ilość influencerów zdobywając swoją rzeszę fanów pokazuje coraz to nowsze, artystyczne metody makijażu. Tworzą więź ze swoimi widzami i pokazują im, jakich produktów używają, gdzie je kupują oraz jak je używać. Coraz większą popularnością w sypialniach nastolatek oraz dorosłych kobiet zyskuje tak zwana toaletka.

Czym jest toaletka?

Toaletka jest to stolik z lustrem i szufladkami gdzie głównie znajdują się przybory do makijażu oraz do czesania się. Toaletka daje kobiecie lub nastolatce sposobność celebrowania swojej kobiecości poprzez pielęgnację swojej własnej urody. Jest to praktyczny mebel gdzie można przechowywać swoją biżuterie, produkty do makijażu, szczotki do włosów oraz wiele innych. Kobieta która posiada taką toaletkę ma również pewność, że nigdzie nie znikną podczas gdy ona jest w pośpiechu.

Zalety posiadania toaletki w sypialni

Wydzielenie w sypialni miejsca na makijaż lub układanie fryzury ma też kilka swoich praktycznych zalet. Po pierwsze toaletka w sypialni umożliwia innym domownikom swobodne korzystanie z łazienki, podczas gdy bez pośpiechu poświęcany jest czas tylko i wyłącznie dla siebie i własnej urody. Po drugie produkty do makijażu są przechowywane w suchym miejscu w porównaniu do wilgoci w łazience która za bardzo nie sprzyja produktom. Po trzecie kobiety mają szanse na to, aby skorzystać z naturalnego światła dziennego, aby makijaż został wykonany bardziej naturalnie. Po czwarte posiadanie takiego własnego kąta piękności jest marzeniem prawie każdej kobiety, więc samo posiadanie takiej toaletki jest zaletą.


Kobieta posiadając taką toaletkę w sypialni ma pewność, gdzie może znaleźć produkt który szuka, uporządkowując wszystkie potrzebne jej do makijażu oraz pielęgnacji swojej urody produkty według własnego uznania. Więc pośpiech w malowaniu kilkanaście minut przed spotkaniem nie będzie już takim stresującym doświadczeniem.

Jaką toaletkę wybrać?

Jej historia sięga nawet XVIII wieku. Stworzony przez George’a Bryan’a Brummel, był używany do czynności pielęgnacyjnych i wedle legendy, spędzał tam aż pięć godzin dziennie. Toaletki spodobały mu się tak bardzo, że zaczął o nich rozpowiadać wszystkim wokół. Dzięki niemu toaletki stały się popularne i są z nami aż do dziś. Przez te lata ewolucji wyglądu toaletek mamy dzisiaj różne style, jak na przykład:

  • Art Deco - Popularny w XX wieku, kojarzone były z gwiazdami filmowymi. Utożsamiano je z bogactwem oraz sławą hollywoodzkiego życia.
  • Retro - Pełen detali oraz ozdób toaletka nawiązuje wyglądem do francuskich starych czasów, od których mebel się wywodzi. Mebel ma zgrabne nóżki, stylowe boczne kinkiety oraz kryształowe lustro.
  • Nowoczesny - Prosty, zgrabny oraz luksusowy wygląd, daje poczucie delikatności oraz zwiewności.

Stylów oraz kolorów toaletek jest wiele, niektóre nawet są tworzone ręcznie według uznania, więc wybór toaletki do sypialni może być niekiedy trudny. Ważne jest przy zakupie takiej toaletki zwrócić uwagę na kolor oraz styl wnętrza, więc warto wybrać taką, która najbardziej nam będzie pasowała do sypialni, szukając toaletki podobnego lub takiego samego koloru co dominujący kolor w sypialni lub też wybrać toaletkę według kontrastu (na przykład biała toaletka do ciemno-brązowych ścian oraz mebli). Jest tu naprawdę wiele opcji które można wybrać aby sypialnia razem z toaletką wyglądała pięknie w naszej sypialni.

Podsumowanie

A więc powróćmy do naszego głównego pytania, czy dobrym pomysłem jest toaletka w sypialni? Oczywiście że tak! Poznaliśmy już zalety takiej toaletki i jak może ona w dużej mierze kobiecie pomóc w codziennej rutynie, jakiej jest pielęgnowanie swojej urody. Wiemy również że toaletka jednocześnie może podkreślić charakter sypialni swoim stylem. Jest tak wiele różnych stylów oraz kolorów, że bez wyjątku każda kobieta znajdzie toaletkę, która spełni jej oczekiwania.