Stolik kawowy z drewna to dobry wybór, jeśli szukasz mebla, który jest trwały, estetyczny i funkcjonalny. Drewno to materiał, który od wieków służy do produkcji mebli, a stoliki kawowe z drewna cieszą się szczególnym uznaniem ze względu na swoją uniwersalność i ponadczasowość.

Stolik kawowy to uniwersalny mebel. Stanowi nie tylko praktyczną podpórkę dla naczyń, ale także może być ważnym elementem dekoracyjnym i użytkowym w pokoju. Stolik kawowy z drewna to jeden z najpopularniejszych wyborów. Łączy w sobie trzy cechy - elegancki wygląd, trwałość i funkcjonalność.

Wyjątkowe właściwości drewna - ławy kawowe na lata

Drewno to trwały i wytrzymały na zniszczenia materiał. Drewniane stoliki kawowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i uszkodzenia spowodowane kontaktem z wilgocią i wysoką temperaturą.

Drewniane powierzchnie łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką. To rozwiązanie idealne dla osób, ceniących wygodę i prostotę w sprzątaniu. Drewno to materiał higieniczny - nie przyciąga kurzu i alergenów.

Drewno to estetyczny i elegancki. Drewniany stolik kawowy pasuje do różnych stylów wnętrz, od klasycznych po nowoczesne. Drewno wyróżnia się naturalnym, ciepłym wyglądem i daje poczucie bliskości z naturą. Meble z tego surowca są uniwersalne i zawsze modne. To dobry wybór dla osób, które cenią trwałość i ponadczasowość.

Większość modeli stolików kawowych z drewna ma dodatkowe szuflady, półki lub schowki, co pozwala na przechowywanie drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, piloty czy książki. Dzięki temu stoliki kawowe z drewna są praktyczne i pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w salonie.

Gatunek drewna a wytrzymałość stolika kawowego

Drewno od lat cieszy się dużą popularnością w branży meblarskiej. Jego naturalne piękno, trwałość i wszechstronność sprawiają, że stolik kawowy z drewna jest doskonałym wyborem dla osób, które cenią klasykę i elegancję.

Wybierając drewniany stolik kawowy do pokoju, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj drewna. Dostępne na rynku modele najczęściej wykonane są z:

  • dębu,

  • buku,

  • jesionu,

  • orzecha.

Każdy z tych gatunków drewna ma specyficzne właściwości i wygląd, co pozwala na dostosowanie stolika kawowego do indywidualnych upodobań.

Wśród drewna stosowanego do produkcji mebli, dąb i buk są uważane za najtrwalsze gatunki. Są one twarde, gęste i charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych.

Dąb ma charakterystyczną rysę. Jest łatwy do obróbki i nadaje się do produkcji różnego rodzaju mebli, w tym także stolików kawowych.

Buk natomiast, dzięki swojej elastyczności i wytrzymałości jest idealny do produkcji mebli użytkowych, takich jak krzesła, stoły czy szafy. Jednak sprawdzi się także do wykonania stolików kawowych bądź ławy kawowej.

Alternatywa dla drewnianego stolika kawowego

Alternatywą dla drewnianego stolika kawowego może być stolik z płyty laminowanej o grubości 18 mm. Tego rodzaju płyta jest wykonana z kompozytu drewna, papieru i żywicy, pokrytego warstwą laminatu. Dlaczego warto zastąpić nim stolik z drewna?

  • To atrakcyjny cenowo zamiennik.

  • Blat z płyty laminowanej jest trwały i odporny na zarysowania, plamy i uszkodzenia mechaniczne.

  • Mebel może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

  • Płyta laminowana występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Może imitować naśladować drewno, beton lub kamień.