Niewielki przedpokój to problem, który wiąże się z poszukiwaniem funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań. Poprzez niewielką ilość przestrzeni do zagospodarowania mamy ograniczone możliwości, dlatego też warto inspirować się patentami, które bardzo często są przedstawiane i omawiane w internecie. Czy wieszak na ścianę może być jednym ze sposobów na zaoszczędzenie miejsca w małym korytarzu?

Funkcjonalny dom i praktyczne rozwiązania mają ogromne znaczenie podczas urządzania i projektowania wnętrz. Odpowiednia organizacja jest szczególnie istotna, jeśli nasze mieszkanie jest niewielkie, a każdy dodatkowo wygospodarowany centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Jak poradzić sobie z urządzeniem małych, niezbyt ustawnych pomieszczeń, takich jak przedpokój? Zaprojektowane takiego wnętrza to nie lada wyzwanie, któremu bardzo ciężko sprostać, ponieważ przedpokój jest miejscem bardzo specyficznym. Spędzamy w nim z pozoru bardzo mało czasu, jednak przebywamy w nim kilka razy dziennie, szykując się do wyjścia na zewnątrz. Jest to więc miejsce, do którego wchodzimy w pierwszej kolejności, bezpośrednio po otwarciu drzwi, dlatego istotne jest, aby urządzić go nie tylko funkcjonalnie, ale i ze smakiem. Przedpokój to przedsmak tego, co znajduje się w kolejnych pomieszczeniach, więc warto zaprojektować go stylowo i z gustem, zachowując oczywiście praktyczność i komfort. Jak zatem oszczędzić nieco miejsca i sprawić, by nasz przedpokój wydawał się odrobinę większy?

Funkcjonalne rozwiązania do małego przedpokoju

Jeśli jesteś właścicielem małego przedpokoju, doskonale znasz problem ustawienia mebli tak, aby zachować choć trochę miejsca do komfortowego poruszania się i zmiany garderoby czy butów. Ważnym elementem takiego pomieszczenia jest przede wszystkim szafa, w której przechowujemy kurtki, okrycia wierzchnie czy nawet buty. Niestety, w niewielkim przedpokoju takie rozwiązanie absolutnie się nie sprawdzi, dlatego też należy szukać praktycznych rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Idealnym patentem na alternatywę dużej szafy garderobianej może okazać się wieszak na ścianę, który nie tylko zajmuje bardzo mało miejsca, ponieważ jest mocowany do ściany, ale również będzie pełnił funkcję szafy. Taki wieszak spokojnie pomieści okrycia wierzchnie domowników czy gości, a przy tym nie zablokuje całego przejścia do pozostałych pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu zachowasz totalną swobodę ruchów i komfort przy szykowaniu się do wyjścia oraz podczas przyjmowania gości.

Czy wieszak na ścianę sprawdzi się przy większej ilości domowników?

Mały przedpokój to dość częsty problem, który wzbudza w nas duży dyskomfort i sprawia, że zaczynamy martwić się o wystarczającą ilość przestrzeni. Jeśli mieszkamy sami bądź z partnerem, niewielka przestrzeń nie jest aż tak dużym problemem, jak w przypadku, kiedy liczba domowników jest większa. Duża rodzina wiąże się z ogromną ilością ubrań czy kurtek, które ciężko pomieścić w jednej szafie i na niewielkim wieszaku na ścianę. Doskonałym patentem na ów niedogodność może być podział i selekcja naszych kurtek i okryć oraz wybrać te, których używamy codziennie i powiesić je na naszym wieszaku. Na pozostałe części garderoby możemy wygospodarować miejsce w szafach czy komodach znajdujących się na przykład w sypialni. Najważniejszą kwestią w organizacji przechowywania jest właśnie podział na rzeczy niezbędne i te, których używamy rzadziej, wówczas nawet niewielki wieszak mocowany do ściany sprawdzi się doskonale w niewielkim przedpokoju.

Jak wybrać idealny wieszak do przedpokoju?

Decydując się na wieszak, jaki umieścimy w naszym korytarzu, warto wziąć pod uwagę oczywiście jego rozmiar, który jest tutaj kluczowym aspektem. Im mniejsza ściana, tym będziemy mogli sobie pozwolić na mniejszy wieszak, w przypadku zaś większej ilości wolnej przestrzeni na ścianie, możemy wybrać nieco większy produkt. Należy również zwrócić uwagę na kolor, ponieważ sklepy internetowe i stacjonarne posiadają szeroki wybór najróżniejszych odcieni i struktur, które możemy dopasować do naszych indywidualnych preferencji. Do małego przedpokoju doskonale sprawdzą się jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń i nie przytłoczą całego pomieszczenia. Delikatne odcienie brązu, biel, czy imitacja naturalnego drewna to doskonałe połączenie zarówno przy nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzu urządzonym w eleganckim stylu. Od Ciebie zatem zależy, jak zaprojektujesz swój niewielki przedpokój tak, aby był funkcjonalny i praktyczny w codziennym użytkowaniu.