Zaprojektowanie i urządzenie komfortowego, przytulnego i zarazem praktycznego pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, z którym większość z nas będzie musiała się zmierzyć prędzej czy później. Czym kierować się podczas wyboru idealnych mebli i dodatków do pokoju chłopca w wieku szkolnym? Czy skrzynia na zabawki może pełnić funkcję miejsca do przechowywania książek lub gadżetów?

Przytulny i funkcjonalny pokój dziecięcy to marzenie większości naszych pociech. Jako rodzice staramy się spełniać choć część zachcianek i marzeń naszych maluchów, a swój własny pokój to coś, czego pragnie każde dziecko, niezależnie od wieku. Posiadanie własnych czterech kątów stanowi namiastkę samodzielności i dorosłości, wspomaga prawidłowy rozwój i naukę, szczególnie u dzieci w wieku szkolnym. Jak więc urządzić pokój chłopca, aby czuł się w swoim królestwie swobodnie i mógł śmiało rozwijać swoje pasje, odrabiać lekcje czy spędzać czas z przyjaciółmi? Ogromne wyzwanie, jakim jest praktyczne i przytulne urządzenie pokoju naszej pociechy, wymaga od nas, rodziców, dużych pokładów cierpliwości, zrozumienia i kompromisów, ponieważ to właśnie dziecko powinno mieć decydujący głos w kwestii ostatecznego projektu. Oczywiście, to rodzice są odpowiedzialni za wszelkie działania związane z urządzaniem wnętrza, jednak przyszły użytkownik owego królestwa określa nam swoje potrzeby i największe marzenia, a takie zachcianki jak młodzieżowe meble, skrzynie na zabawki czy tym podobne dodatki, pozwolą mu poczuć się wyjątkowo i w pełni komfortowo.

Skrzynie na zabawki w pokoju chłopca w wieku szkolnym- hit czy zbędny gadżet?

Dorastające dzieci w wieku szkolnym bardzo potrzebują odrobiny własnej przestrzeni i prywatności. Pozwala im to na zachowanie pewnego rodzaju dystansu do otoczenia, daje możliwość wyciszenia się oraz przebywania w miejscu, które należy tylko i wyłącznie do nich. Jest to zupełnie zrozumiałe- każdy z nas marzył o swoich czterech kątach, w których mógłby spędzać czas z dala od reszty domowników, wyciszyć się, odrobić lekcje czy po prostu się zrelaksować. Większości z nas może się wydawać, że skrzynia na zabawki dla chłopca uczęszczającego do szkoły, nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o aspekty praktycznie. Jest to jednak mylne stwierdzenie, ponieważ taki gadżet może okazać się niezwykle praktyczny i funkcjonalny. Pojemna, drewniana i dopasowana kolorystycznie do reszty mebli, doskonale sprawdzi się jako miejsce do przechowywania książek, instrumentów, gadżetów sportowych czy różnego rodzaju bibelotów, niezbędnych do szkoły. Warto więc pobudzić nieco swoją wyobraźnię i zastosować nietypowe pomysły, które idealnie sprawdzą się w pokoju naszego młodego ucznia.

Skrzynia na zabawki czy pojemna komoda- co wybrać do pokoju chłopca?

Urządzając pokoje naszych pociech, zazwyczaj kierujemy się rozsądkiem i funkcjonalnością, dlatego też lubimy wybierać rozwiązania szyte na miarę. Co to oznacza? Głównym wyznacznikiem naszych wyborów, podczas projektowania pokoju dziecięcego jest oczywiście jego powierzchnia. W pokojach o niewielkich rozmiarach, gdzie każdy dodatkowo wygospodarowany centymetr jest na wagę złota, warto postawić na meble, które nie będą zajmować zbyt dużo miejsca. Doskonałą alternatywą dla pojemnej komody może okazać się skrzynia na zabawki, w której możemy przechowywać zarówno książki szkolne jak i ubrania, czy nawet obuwie. Jeśli jednak pokój, przeznaczony dla naszego młodzieńca jest dość przestronny, wówczas możemy zaszaleć z większymi meblami i dać się ponieść naszej wyobraźni. Warto więc dopasować styl wnętrza, meble oraz dodatki, takie jak skrzynie na zabawki do powierzchni pomieszczenia.

Spersonalizowane gadżety, kolorowe dodatki i oryginalna skrzynia na zabawki jako wisienka na torcie, podczas urządzania pokoju dla chłopca

Idealnie urządzony pokój naszej pociechy to taki, który będzie zarówno przytulny jak również dopasowany tematycznie do zainteresowań chłopca, jak również funkcjonalny i praktyczny. Bardzo istotną kwestią jest dostateczna ilość miejsca do przechowywania książek, ubrań czy najróżniejszych gadżetów, które zazwyczaj przewracają się po całym pokoju. Spersonalizowane smaczki, takie jak tabliczka z imieniem, plakaty z postaciami superbohaterów czy ulubionych sportowców, pojemna skrzynia na zabawki, która doskonale spełni rolę miejsca na przechowywanie większej ilości przedmiotów, to idealny patent na oryginalny, komfortowy i przytulny pokój dla chłopca w wieku szkolnym.