Ciągle zmieniające się trendy dotyczą także aranżacji wnętrz. Oczywiście, każdy z nas może decydować się na rozwiązania, które niekoniecznie są na topie, ale przede wszystkim okazują się funkcjonalne. Jeśli jednak w aranżacji swojego wnętrza szukasz czegoś, co okaże się praktyczne, funkcjonalne i jednocześnie modne i nowoczesne, z pewnością zainteresuje Cię tzw. styl loftowy. Czym tak naprawdę jest? Czym się charakteryzuje? Jak urządzić mieszkanie w tym stylu oraz po jakie meble i dodatki warto sięgnąć? Sprawdź!

Czym jest styl loftowy?

Kiedy mówimy o stylu loftowym, mamy przede wszystkim na myśli dużą i otwartą przestrzeń. Wnętrze mieszkania zaprojektowanego w tym stylu wypełnia duża ilość światła słonecznego, która wpada do środka poprzez wysokie i szerokie okna. 

Styl loftowy charakteryzuje się wysokimi sufitami, a także ograniczeniem ścianek działowych. Oprócz tego, do jego cech charakterystycznych można zaliczyć surowy klimat i oszczędność dodatków, która ma przywodzić na myśl budynki przemysłowe. To właśnie z nich w dużej mierze inspirację czerpie ten trend. W przypadku stylu loftowego dominuje neutralna kolorystyka, stonowane barwy w odcieniach czerni, brązu, bieli czy szarości. Z kolei do materiałów, które są wręcz nieodłączne, jeśli chodzi o styl loftowy, można zaliczyć cegłę, drewno, beton, skórę czy stal.

Styl loftowy – jakie meble?

Jeśli chodzi o dobór mebli w przypadku stylu loftowego, warto przede wszystkim kierować się minimalizmem oraz ich funkcjonalnością. Warto pamiętać, że w tym przypadku bardzo ważne jest, aby w swoim wnętrzu zachować wrażenie prostoty. Duża liczba mebli może zwyczajnie przytłoczyć wnętrze i sprawić, że straci swój surowy urok.

Aranżacja wnętrza w stylu loftowym może okazać się wyzwaniem, nie oznacza to jednak, że nawet w najtrudniejszych przypadkach jest niemożliwa do wykonania. W stylu loftowym surowość i minimalizm doskonale łączą się z elegancją oraz niewymuszonym stylem. 

Jednym z charakterystycznych elementów stylu loftowego są wiszące półki, które są nie tylko designerską ozdobą, ale pełnią również funkcje praktyczne. W takim razie, jakie półki wiszące wybrać? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które ułatwią nam wybór.

Styl loftowy – dobór półek wiszących

Podczas wyboru półek wiszących warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich będą wykonane oraz wykończenie półek. Jak już wspomnieliśmy, w stylu loftowym dominują materiały takie jak beton, stal czy drewno. Dlatego też półki wiszące warto wykonać w oparciu o ten nurt. Ich wykończenie może być zarówno surowe i sprawiać wrażenie niedokończonego, jak i delikatnie obrobione.

Istotny jest także rozmiar i kształt półek. Jak wiadomo, styl loftowy charakteryzuje się wysokimi sufitami, dzięki czemu możemy postawić na duże półki. Oczywiście ich ostateczny rozmiar warto dopasować do przestrzeni, jaką dysponujemy.

Jeśli szukasz inspiracji lub potrzebujesz półek ściennych doskonałej jakości, utrzymanych w stylu loftowym, sprawdź ofertę sklepu Mikon24. Znajdziesz tam doskonałe rozwiązania.