Często niezauważony, niedoceniony za obecność. Ale gdy go zabraknie, trudno sobie bez niego poradzić. Wieszak na okrycia wierzchnie, bo o nim mowa, to cichy bohater Twojego domu. Bez niego trudno byłoby zorganizować i utrzymać porządek w przedpokoju.

Wybór odpowiedniego wieszaka jest determinowany przez osobiste upodobania, jednak to nie jedyny czynnik, który wpływa na nasze wybory. Zanim udamy się do sklepu z wyposażeniem domu, warto poznać kilka dostępnych możliwości oraz wskazówek, które z nich będą najlepsze do naszego domu.

Na dobry początek - wybierz rodzaj wieszaka

Nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. To, jaki wieszak do przedpokoju wybierzemy, zależy od:

  • metrażu pomieszczenia,
  • ilości drzwi,
  • ilości mieszkańców,
  • rzeczy, które będą musiały znaleźć miejsce (np. ze względu na brak garderoby),
  • preferowanego stylu i aranżacji.

W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się wieszak ścienny (ścienny panel tapicerowany lub drewniany), ponieważ zajmuje mało miejsca i zapewnia nam swobodę ruchów. Nie koliduje z drzwiami, ponieważ zawieszone na nim ubrania jak najściślej przylegają do ściany. To dobra opcja także ze względów na pojemność mebla. Najmniejsze z wieszaków mogą pomieścić nawet piętnaście rzeczy, dzięki odpowiedniemu rozłożeniu uchwytów.

Kolejną możliwością jest klasyczny, stojący wieszak z charakterystyczną koroną na szczycie. Ubrania na nim zawieszone układają się w okrąg, przez co zajmują więcej przestrzeni i mogą krępować nasze ruchy podczas przygotowywania się do wyjścia. Z uwagi na zajmowaną przestrzeń jest to opcja dedykowana większym pomieszczeniom z małą ilością drzwi. Aby zyskać na funkcjonalności i przestrzeni, warto rozejrzeć się za wieszakiem połączonym ze stojakiem na parasole. Dzięki tej cesze nie musimy się martwić o zakup dodatkowego elementu wyposażenia.

Panel ścienny lub klasyczny wieszak ubraniowy - każdy stylowy. Wybierz swój mebel

Kiedy już zdiagnozowaliśmy, jaki wieszak będzie odpowiedni do naszego wnętrza - panel ścienny lub klasyczny wieszak ubraniowy - możemy zastanowić się nad jego stylistyką. W końcu to nie tylko praktyczny mebel, ale także ozdoba pomieszczenia.

Nowoczesne wieszaki ścienne

Minimalistyczne, wykonane z metalu. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, potrzebujących nieco ożywienia- dostępne są modele z chwytliwym napisem lub ze wzorem: geometrycznym lub nawiązującym do natury.

Klasyczny ścienny panel

Najbardziej klasyczne i ponadczasowe meble są wykonane z drewna - to nie ulega wątpliwości. Ta prawda dotyczy także ściennych paneli, dostępnych w sklepie internetowym Mikon24, gdzie możemy znaleźć funkcjonalne wieszaki czterech rodzajów:

w aż 17 kolorach (m. in. biały, czarny, dąb jasny, craft złoty, dąb sonoma) i z trzema możliwościami wykończenia uchwytów:

  • aluminium,
  • chrom,
  • czerń.

Wieszaki wykonane są z płyty laminowanej o grubości 18 mm.

Ścienny panel tapicerowany

Oprócz klasycznych mebli drewnianych, możemy zdecydować się także na ścienny panel tapicerowany, który świetnie skomponuje się z wnętrzem w stylu glamour. W sklepach dostępne są gotowe panele ścienne wykończone zrożnicowanymi materiałami - od pluszowego weluru po delikatną satynę. Po taki mebel możemy udać się także do stolarza, który zadba o jego spersonalizowanie i wysoką jakość realizacji. Wykonanie ściennego panelu tapicerowanego jest o tyle korzystne, że indywidualnie możemy dobrać rodzaj materiału i sposób, w jaki ma zostać obity ścienny panel tapicerowany.

Wieszak stojący

Doczekał się wielu wariacji i aktualnie możemy natrafić nie tylko na standardowe, drewniane modele, ale także na designerskie wieszaki wykonane z metalu - w najpopularniejszej formie z koroną na szczycie lub te zmodyfikowane i dostosowane do potrzeb nowoczesnego Klienta (na przykład inspirowane naturą, przypominające gałązki lub nieco kanciaste ramy na ubrania wierzchnie).