Mała przestrzeń stanowi wyzwanie dla pasjonaty urządzania wnętrz. Znacząco ogranicza możliwości aranżacyjne i sprawia, że wybór mebli kuchennych staje się kłopotliwym zadaniem. Pojawia się pytanie, jaki rodzaj mebli i jakie elementy wyposażenia są najlepszym wyborem do niedużego, niekoniecznie ustawnego pomieszczenia.

Dodatkowy blat roboczy - stolik składany

Standardowo, do kuchni stosuje się blat, przygotowany do wprowadzenia przez niego niezbędnych elementów wyposażenia (płyty indukcyjnej, zlewozmywaka). Zdarza się jednak, że przestrzeń pozostała po wprowadzeniu modyfikacji jest niewystarczająca i konieczne okazuje się zorganizowanie dodatkowego miejsca do przygotowania posiłków - z myślą o wygodzie poruszania się w pomieszczeniu oraz sprawnym gotowaniu (niektóre potrawy przyrządza się wieloetapowo i trzeba użyć kilku urządzeń). W tym celu świetnie się sprawdzi składany stolik, montowany w ścianie. To wygodny i funkcjonalny mebel, które zajmuje przestrzeń wyłącznie w momencie korzystania z niego - ta cecha sprawia, że to idealny wybór do niewielkiej kuchni, gdzie liczy się każdy centymetr.

Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni i dostępnych w pomieszczeniu przyłączy, warto zaplanować umiejscowienie składanego stolika tak, aby znajdował się jak najbliżej gniazdek elektrycznych. Zaplanowanie miejsca montażu stolika z uwględnieniem położenia gniazdek, przyczyni się do usprawnienia pracy - oczywiście, najbardziej ergonomicznie byłoby korzystanie z gniazdek znajdujących się w zasięgu naszej ręki, gdy stoimy, jednak nie zawsze jest to możliwe. Odpowiednio ustawiony i dobrze przytwierdzony mebel pozwoli wykorzystać pełen potencjał kuchni - może się okazać, że dzięki niemu w łatwy sposób można skorzystać z gniazdek elektrycznych, bez konieczności podpinania przedłużaczy.

Składany stolik - oferta sklepu internetowego Mikon24.

Stabilny, wytrzymaly i solidnie wykonany stolik do montażu w ścianie okazuje się być ważnym elementem wyposażenia kuchni, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie jakościowego mebla. Firma Mikon24 na stronie sklepu internetowego oferuje własne wyroby meblarskie, w tym stoliki składane, idealne do małych przestrzeni.

Składane blaty są dostępne:

  • w 16 rozmiarach (od 50x50 cm do nawet 100x60 cm)
  • w 20 wariantach kolorystycznych (m.in. czarny, biały, dąb sonoma, beton, klon, craft złoty, craft biały),

które łatwo dostosować do stylistyki i wymiarów każdej kuchni.

Stoliki składane wykonano z odpornej na zabrudzenia, uszkodzenia i ścieranie płyty laminowanej o grubości 18mm zakończonej dwumilimetrowymi krawędziami z PCV.

Blat można w łatwy i bezpieczny sposób przytwierdzić do ściany za pomocą wsporników i korków rozporowych, dołączonych w zestawie. Niepodważalnym tutem tego produktu jest wysoka wytrzymałość - blat wytrzymuje nacisk nawet 100 kg - to cecha przydatna szczególnie wtedy, kiedy niezbędne jest postawienie na blacie ciężkich przedmiotów (na przykład zakupów, sprzętów kuchennych).