Stół kuchenny to mebel, który większości osób kojarzy się z jadalnią, jednak czy słusznie? Stół do kuchni doskonale odnajduje się również w innych pomieszczeniach niż kuchnia, czy jadalnia, dając nam ogrom możliwości podczas urządzania naszego mieszkania. Dlaczego warto wykorzystać pomysł umieszczenia stołu kuchennego w innym pomieszczeniu niż kuchnia lub jadalnia? 

W dzisiejszych czasach rynek wnętrzarski oferuje nam różnorodność wzorów i kolorów, dzięki czemu stół kuchenny może wpasować się dosłownie w każde pomieszczenie, jakie tylko przyjdzie nam do głowy. Stół doskonale sprawdzi się jako dodatek do salonu, który umożliwi nam przyjmowanie gości, wspólne spędzanie czasu przy grach planszowych, rysowaniu oraz innych aktywnościach. Kolejnym pomieszczeniem, w którym możemy umieścić stół kuchenny, jest gabinet, jeśli dobrze dobierzemy kolor oraz wygląd stołu, mamy szansę na stworzenie bardzo wygodnej i funkcjonalnej strefy przeznaczonej do pracy. Gdzie Jeszcze sprawdzi się stół kuchenny? Wszędzie tam, gdzie posiadamy odpowiednią ilość miejsca do zagospodarowania.

Stół kuchenny w kuchni i jadalni 

Jednymi z najczęściej wybieranych pomieszczeń do umieszczenia stołu kuchennego są kuchnia oraz jadalnia. Tworząc przestrzeń, która posłuży nam do spożywania posiłków z naszymi bliskimi oraz przyjaciółmi, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach dotyczących planowania przestrzeni jadalnej. Pierwszą z nich jest konieczność wygospodarowania odpowiedniej ilości miejsca, ponieważ umiejscawiając stół w jednym z tych pomieszczeń, musimy pozostawić miejsce również na krzesła. Dobierając krzesła, należy pamiętać o tym, że musimy pozostawić taką ilość miejsca, która pozwoli osobom siedzącym przy stole na swobodne poruszanie się w jego obrębie. Niezależnie od tego, czy posiadamy osobne pomieszczenie jadalniane, czy planujemy wydzielić strefę, w której będziemy spożywać wspólne posiłki w kuchni, powinniśmy zadbać oto, aby stół nie tylko był wygodny, ale tworzył, ale również tworzył z resztą wystroju spójną całość.

Stół kuchenny, jako element salonu

Coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie stołu kuchennego swoim salonie. Dlaczego to taka częsta praktyka? Pierwszym powodem jest fakt, że salon, zwany również pokojem dziennym to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu zarówno my, jak i nasi bliscy. Stół kuchenny w salonie to gwarancja wspaniale zagospodarowanej przestrzeni do przyjmowania naszych gości. Niezależnie od tego, czy planujemy spotkanie przy kawie, czy może słodki poczęstunek, stół jest idealną przestrzenią do wspólnego spędzania czasu. Jednak stół kuchenny to nie tylko miejsce do spożywania posiłków, to również możliwość wspólnych aktywności takich jak gry planszowe, gry karciane, czy miejsce, przy którym możemy zasiąść do wspólnych rozmów. Jeśli zdecydujemy się na umieszczanie stołu kuchennego w naszym pokoju dziennym, to z pewnością zaoszczędzimy ogromną ilość miejsca w naszej kuchni, a dzięki przestrzeni, którą moglibyśmy poświęcić na stół, zyskujemy gwarancję swobodnego i bezstresowego gotowania i możliwość wygodnego krzątania się po kuchni.

Stół kuchenny na zewnątrz? Czemu nie!

Wielu posiadaczy ogrodów oraz działek rekreacyjnych zastanawia się nad możliwością umieszczenia stołu kuchennego na zewnątrz. Czy to dobry pomysł? Jeśli chcemy umieścić na stół kuchenny na zewnątrz, powinniśmy wygospodarować miejsce w domu lub garażu, w którym będziemy mogli schować stół w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych. Spożywanie posiłków na świeżym powietrzu z pewnością jest wspaniałą propozycją podczas takich pór roku jak wiosna, czy lato, jednak zimą oraz jesienią nasz stół będzie musiał znaleźć miejsce w przestrzeni domowej. Musimy pamiętać również o tym, że wystawiając stół na działanie czynników zewnętrznych, musimy liczyć się z tym, że będzie on wymagał częstszego czyszczenia oraz odpowiedni dbałości ze względu na promienie słoneczne, które przyspieszają blaknięcie niektórych materiałów.